Poziom stanowiska:

Stanowisko kierownicze

Miejsce pracy:

Sosnowiec

Oferta ważna do:

2024-07-08

Spółka:

TAURON Ciepło sp. z o.o.

Umowa:

Docelowo umowa na czas nieokreślony

Nr referencyjny:

TC/2024/07/36

Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe techniczne, z zakresu zarządzania, ekonomiczne
    • Minimum 5 lat doświadczenia zawodowego w branży energetyka lub ciepłownictwo, na samodzielnym stanowisku związanym z zarządzaniem lub planowaniem lub realizacją inwestycji
    • Bardzo dobra znajomość branży energetycznej, w szczególności w zakresie technologii wytwarzania energii elektrycznej i ciepła oraz dystrybucji ciepła
    • Znajomość otoczenia zewnętrznego spółek energetycznych, w tym otoczenia rynkowego oraz prawnego (na szczeblu krajowym i wspólnotowym), w szczególności prawa energetycznego, prawa ochrony środowiska, regulacji dotyczących kogeneracji, OZE i odpadów, regulacji dotyczących efektywności energetycznej, regulacji dotyczących zagadnień obrotu uprawnieniami do emisji, Dyrektywy MCP, Konkluzji BAT, mechanizmów wsparcia inwestycyjnego i operacyjnego, dedykowanych dla energetyki
    • Znajomość zagadnień z zakresu analizy ekonomicznej opłacalności inwestycji
    • Znajomość zagadnień zarządzania projektami i zarządzania ryzykiem
    • Umiejętność opracowania analiz technicznych, ekonomicznych, wykonalności i ryzyka, dotyczących strategicznych projektów inwestycyjnych
    • Umiejętność określania priorytetów
    • Zdolność do konstruktywnego wyciągania wniosków z analiz danych
    • Interdyscyplinarność
    • Umiejętność pracy w zespole i kierowania zespołem
    • Komunikatywna znajomość języka angielskiego

    Mile widziane:

    • Certyfikat zarządzania projektami
    • Prawo jazdy kat. B

Zakres obowiązków:

    • Zarządzanie i nadzór nad podległym zespołem pracowników
    • Koordynacja przygotowania, a następnie realizacji nowych strategicznych projektów inwestycyjnych pod względem technicznym, technologicznym, ekonomicznym, organizacyjnym, wsparcia inwestycyjnego i operacyjnego, począwszy od fazy opracowania koncepcji rozwiązania technicznego do przekazania obiektu do eksploatacji
    • Koordynacja opracowania analiz technicznych, ekonomicznych, wykonalności i ryzyka, dotyczących strategicznych projektów inwestycyjnych, w tym przedsięwzięć współfinansowanych ze środków pomocowych

Oferujemy:

    • Pracę w jednej z największych Grup Kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce
    • Możliwość wdrażania własnych pomysłów, narzędzi i rozwiązań w Grupie Kapitałowej
    • Partnerską współpracę z osobami podejmującymi kluczowe decyzje w spółkach Grupy TAURON
    • Pakiet benefitów Pracowniczych (m. in. prywatna opieka medyczna MEDICOVER, ubezpieczenie na życie PZU, karta sportowa MULTISPORT, Pracowniczy Program Emerytalny, ekwiwalent za korzystanie z energii elektrycznej)
    • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia
    • Otwarte, nastawione na rozwój, przyjazne środowisko pracy