Podstawowe informacje

Poziom stanowiska:

Stanowisko specjalistyczne

Miejsce pracy:

Katowice

Oferta ważna do:

2024-07-31

Spółka:

TAURON Polska Energia S.A.

Umowa:

Umowa na zastępstwo

Nr referencyjny:

TPE/RT/2024/16

Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe, preferowane: ekonomia, finanse, rachunkowość
    • Minimum 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze handlu energią elektryczną, produktami pochodnymi, gazem lub w finansach/rachunkowości
    • Wiedza w zakresie krajowych i międzynarodowych mechanizmów rynku energii elektrycznej, produktów energetycznych oraz gazu
    • Znajomość Prawa Energetycznego, IRiESP, IRiESD oraz regulacji prawnych dotyczących świadczonych usług, a także obowiązujących regulacji prawnych w zakresie fakturowania, m.in. prawa podatkowego i akcyzowego
    • Znajomość systemów informatycznych oraz finansowo-księgowych dedykowanych dla obszaru fakturowania
    • Znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym
    • Orientacja na budowanie partnerstwa i proponowanie ulepszeń w realizacji zadań
    • Nastawienie na stałe doskonalenie się oraz dążenie do osiągania wyników

    Mile widziane:

    • Znajomość środowiska SAP
    • Praktyczna umiejętność sporządzania danych sprawozdawczych oraz rozliczeniowych

Zakres obowiązków:

    • Rozliczanie transakcji kupna/sprzedaży w Obszarze Handlu
    • Rozliczanie grupy bilansującej energii elektrycznej oraz dodatkowych usług świadczonych przez Spółkę w obrębie Grupy TAURON oraz dla kontrahentów zewnętrznych
    • Wystawianie i weryfikowanie faktur, faktur korekt i not obciążeniowych w zakresie energii elektrycznej, uprawnień do emisji CO2, praw majątkowych, produktów pochodnych, gazu, usług bilansowania handlowego, OH/OHT oraz dodatkowych usług świadczonych przez Spółkę
    • Przygotowywanie danych sprawozdawczych
    • Kontrola transakcji pod kątem wykorzystania limitów transakcyjnych

Oferujemy:

    • Pracę w jednej z największych Grup Kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce, w centralnej spółce - TAURON Polska Energia S.A.
    • Możliwość wdrażania własnych pomysłów, narzędzi i rozwiązań w Grupie Kapitałowej
    • Pakiet benefitów Pracowniczych (m. in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta sportowa, Pracowniczy Program Emerytalny, ekwiwalent za korzystanie z energii elektrycznej)
    • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia
    • Udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych
    • Program wdrożeniowy
    • Otwarte, nastawione na rozwój, przyjazne środowisko pracy
    • Pracę w centrum Katowic