Poziom stanowiska:

Stanowisko specjalistyczne

Miejsce pracy:

Katowice

Oferta ważna do:

2024-10-27

Spółka:

TAURON Polska Energia S.A.

Umowa:

Docelowo umowa na czas nieokreślony

Nr referencyjny:

EWR/TPE/2024/00295/MS

Wymagania:

    • Kompetencje niezbędne do planowania, realizowania i monitorowania procesów reorganizacji lub/i restrukturyzacji
    • Wykształcenie wyższe, kierunki: zarządzanie, prawo, administracja, ekonomia, finanse lub pokrewne
    • Doświadczenie zawodowe (min 3 lata) w zakresie procesów reorganizacji, restrukturyzacji, lub/izarządzanie projektami i programami
    • Certyfikacja w zakresie metodyk projektowych: PMI, PRINCE2
    • Wiedza w obszarze funkcjonowania spółek i grup kapitałowych, zarządzania korporacyjnego, prawa spółek handlowych
    • Umiejętność prezentacji danych
    • Znajomość języka angielskiego (poziom B2)
    • Zdolności analityczne i logicznego myślenia, umiejętność wyciągania wniosków, proponowanie usprawnień i chęć samodoskonalenia

Zakres obowiązków:

    • Diagnoza Grupy TAURON pod kątem możliwości optymalizacji oraz rekomendowanie inicjatyw reorganizacyjnych / restrukturyzacyjnych.
    • Rekomendowanie, przygotowywanie projektów i programów dotyczących reorganizacji / restrukturyzacji / integracji w Grupie TAURON, w szczególności dotyczących transformacji sektora elektroenergetycznego.
    • Udział w projektach i programach, w tym role: Wsparcie Projektu/ Programu, Nadzór Projektu/ Programu,
    • Opracowanie standardów zarządzania projektami i programami nieinwestycyjnymi w Grupie TAURON oraz monitowanie stosowania zasad i metodyk
    • Monitorowanie projektów i programów, w tym opiniowanie inicjatyw, dokumentacji projektowej i programowej oraz sporządzanie raportów z przeglądu realizacji projektów i programów w GT.
    • Przygotowywanie i realizacja przeglądów korzyści zakończonych projektów i programów nieinwestycyjnych, w tym reorganizacyjnych w Grupie TAURON.
    • Przygotowywanie szkoleń i warsztatów z zakresu zarządzania projektami i programami oraz optymalizacji efektywności w Grupie TAURON
    • Prowadzenie repozytorium oraz bazy doświadczeń dotyczących projektów i programów realizowanych
    • Sporządzanie raportów i sprawozdań, prezentacji.

Oferujemy:

    • Możliwość wdrażania własnych pomysłów, narzędzi i rozwiązań w Grupie Kapitałowej
    • Udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych - finansowanie szkoleń i dofinansowanie do nauki języka angielskiego i studiów
    • Pracę w systemie hybrydowym (2 dni pracy zdalnej i 3 dni pracy z biura)
    • Benefity: opieka medyczna, Pracowniczy Program Emerytalny, dofinansowanie do prądu, dodatkowy wolny Dzień Energetyka 14 sierpnia, karty Multisport, dofinansowanie wypoczynku ZFŚS