Poziom stanowiska:

Stanowisko specjalistyczne

Miejsce pracy:

Katowice

Oferta ważna do:

2024-09-08

Spółka:

TAURON Polska Energia S.A.

Umowa:

Docelowo umowa na czas nieokreślony

Nr referencyjny:

EWR/TPE/2024/00434/RT

Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonomia, rachunkowość, energetyka, matematyka, statystyka lub pokrewne
    • Minimum 3 lata doświadczenia zawodowego, m.in. w obszarze analizy danych, ekonomii, finansów, informatyki lub zarządzania ryzykiem
    • Znajomość zasad funkcjonowania rynku energii elektrycznej, metodologii zarządzania portfelami energii elektrycznej, praw majątkowych i paliwa gazowego
    • Znajomość prawa energetycznego oraz pozostałych regulacji normujących działanie rynku, w tym regulacji krajowych i międzynarodowych
    • Wiedza na temat zarządzania ryzykiem w zakresie procesów diagnozy, sterowania i mitygacji ryzyka
    • Biegła znajomość pakietu MS Office, szczególnie MS Excel, VBA
    • Kompetencje analityczne, umiejętność zbierania i analizowania informacji, dostrzegania wzorców, podejmowania decyzji na podstawie zebranych danych
    • Orientacja na budowanie partnerstwa i proponowanie ulepszeń
    • Umiejętność pracy w zespole, jak również planowania i organizacji pracy własnej
    • Zaangażowanie w realizowane zadania oraz cele, dążenie do osiągania wyników

    Mile widziane:

    • Doświadczenie w obszarze zarządzania portfelem praw majątkowych, gwarancji pochodzenia, lub energii elektrycznej
    • Znajomość systemów IT w zakresie obsługi handlu, zarządzania portfelem, zarządzania ryzykiem handlowym
    • Znajomość języków programowania (np. R, Python)
    • Znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym (C1)

Zakres obowiązków:

    • Optymalizowanie portfeli Obszaru Sprzedaży z wykorzystaniem specjalistycznej wiedzy oraz budowanie struktury i systemu zarządzania portfelami handlowymi dla energii elektrycznej, praw majątkowych i gazu w Grupie TAURON
    • Budowanie i wdrażanie planów zabezpieczenia pozycji w zakresie portfeli handlowych Obszaru Sprzedaży, koordynowanie bilansów praw majątkowych
    • Wyznaczanie, aktualizacja i zabezpieczanie otwartych pozycji portfela Obszaru Sprzedaży, generowanie wyników finansowych na portfelach handlowych Grupy TAURON
    • Tworzenie strategii zarządzania portfelem z uwzględnieniem celów i ograniczeń, a także opracowywanie działań operacyjnych i taktycznych
    • Operacyjne zarządzanie raportowaniem wyników na prowadzonych portfelach względem indywidualnego KPI
    • Opiniowanie planów handlowych dotyczących Obszaru Sprzedaży w zakresie zabezpieczania energii elektrycznej, praw majątkowych i gazu w Grupie TAURON
    • Monitorowanie i prowadzenie prac z zakresu procesu wycen indywidualnych ofert sprzedaży i zakupu energii elektrycznej, praw majątkowych i gazu
    • Implementowanie działań mających na celu realizację przyjętej strategii zarządzania portfelami Obszaru Sprzedaży

Oferujemy:

    • Pracę w jednej z największych Grup Kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce, w centralnej spółce - TAURON Polska Energia S.A.
    • Możliwość wdrażania własnych pomysłów, narzędzi i rozwiązań w Grupie Kapitałowej, przekładających się bezpośrednio na wyniki finansowe Grupy
    • Pakiet benefitów Pracowniczych (m. in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta sportowa, Pracowniczy Program Emerytalny, ekwiwalent za korzystanie z energii elektrycznej)
    • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia
    • Udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych
    • Program wdrożeniowy i możliwość wymiany doświadczenia zawodowego z ekspertami z branży energetycznej
    • Otwarte, nastawione na rozwój, przyjazne środowisko pracy
    • Pracę w centrum Katowic